Fatih Hanoğlu

Vermiş olduğum yüzlerce seminer, binlerce mentörlük ve danışmanlık çalışmalarının ardından
özetle size vermek isteyeceğim en önemli mesaj;
“Başımıza gelenlerin %90′ının, bizim o duruma nasıl baktığımızla doğru orantıda olduğudur.”
Bu bakış açısı, benim hayatımı yeniden sorgulamama, eğitim anlayışımı yeniden inşa etmeme ve bahane üretmeyi bırakmama neden oldu.

Bu düşünsel değişim sonucunda her eğitim benim için bir keşif oldu...
Ustaların bir sözü vardır; "Bir anlatabilmek için bin bilmek gerekir." Bu nedenle hayatı, hep bir öğrenme yolculuğu olarak gördüm... Fatih HANOĞLU
 
 
Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimine İnşaat bölümünde devam etti. İnşaat bölümünden mezun olduktan sonra Hatko İnşaat- Erdem İnşaat şirketlerinde şantiye şefliği ve formenlik görevlerinde bulundu. Hatay Erzin Hastanesi, Erdem İş Hanları ve Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi inşaatlarında şantiye şefliği ve formenlik görevleri aldı. Bu arada İktisat Fakültesi / Kamu Yönetimi bölümüne girdi. Kamu Yönetimi Bölümünü okurken eğitimine dilbilimi bölümünde devam etti. Bu bölümü de bitirdikten sonra Özel ve Kamu kuruluşlarında Türkçe, Türk edebiyatı, İngilizce, felsefe ve sosyal bilimler dersleri verdi. Çeşitli gazete ve dergilerde makaleler yayımladı. Muhayyile adlı öykü kitabını kaleme aldı. Bu eseriyle öykü yarışmasında derece yaptı. Vatani görevini Şırnak’ta tamamladıktan sonra üniversite eğitimine dönerek, sosyal hizmetler bölümüne girdi. Mentörlük eğitimlerini tamamladı. Hatay Basın ve Gazetecilik Cemiyeti'ne katıldı. Nöro-dilbilim üzerine çalışmalar yaptı. Uygulamalı dil-bilim alanlarına daha fazla eğilerek psiko-dilbilim üzerine araştırmalar yaptı. (20.000 Sayfalık eğitim materyaline sahiptir.) Örgüt iletişimi, örgüt psikolojisi alanlarına bilişsel yaklaşımlarıyla çeşitli kurum ve kuruluşlarla birlikte dil, iletişim, aile içi iletişim, diksiyon, motivasyon, strateji, liderlik, insan kaynakları, yönetim, zaman yönetimi gibi konularda yüzlerce seminer ve konferans verdi. Ve seminerlerine her gün bir yenisini eklemektedir.

© 2018 Pin Akademi, Tüm hakları saklıdır. Pin Akademi bir Coworkers academy kuruluşudur.