Hikayemiz

Hikayemiz derken aslında doğru bir soru ile başlamak iyi olacak. Anlatacak bir hikayeniz, hikayemiz var mı? Hikayemiz yoksa, başa dönmeli ve "biz en temelde nerede hata yaptık" diye düşünmeliyiz, çünkü anlatılacak değerde bir mesel yoksa, durum gerçekten ciddi olmalı. Ve ikinci önemli soru: Yaratmak istediğimiz gelecek için doğru hikayeleri anlatıyor muyuz?

İster kendi gelişiminizi düşünün ister şirketinizin gelişimini, eğer doğru değerleri hayatınızda yaşamıyorsanız hikayeniz eksik kalacak ya da siz eksik kalacaksınız. Yani değerleriniz, kültürünüz, amacınız, yeteneğiniz, karlılığınız, tutkunuz, vb gibi sizi siz yapan olguların tamamında sizlere yol gösterici olacağız.

Çünkü hikayemizin çıkış noktası  kendi değerlerimiz ve hayat amacımızda saklı. ''Paylaşan, iz bırakan, değiştiren, keşfeden, gelişen '' değerimizi yaşatmak istiyoruz.

Bir işi tutkuyla yapmak ile para için yapmak arasındaki ayrımı gayet iyi biliyoruz. Bu yüzden tutkumuzu bilimsel gelişmelerle doğru oranda geliştiriyor, her yıl geleceğin en modern eğitim sistemlerini takip ediyor ve uyguluyoruz. Geliştirmek için gelişmiş olmanın ve sürekli farkındalık yaratmanın öneminin farkındayız. Kimsenin sormadığı soruları önce biz kendimize soruyoruz. Cevaplar yüreğimizde gizli, sizinle tanıştığımızda bunları açıklamak için can atıyoruz.

Kısaca bu sorular nedir, diye merak edebilirsiniz...     

Varlığımız bu dünyanın (senin) mutluluğunu her gün nasıl etkiliyor?

Her gün kendi mutluluğumuzu en üst düzeye çıkarmak için çabalıyor muyuz?

Hayattaki hedefimiz nedir? Şirketimizin ve hayatımızın ulvi bir amacı var mı?  

Hayat boyu devam eden bir öğrenme sürecinde olduğumuzu biliyoruz. Bir şeyi değiştirmek ve yeni keşfedeceğimiz yerlere gitmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Ralph Waldo Emerson, '' Geçmişte kalanlar ve ileride yaşanacaklar, içimizde sahip olduğumuz güç ile karşılaştırıldığında çok önemsiz kalır. '' der.

Bu hikaye burada son bulmuyor aslında, başlıyor. Hikayemizi okuduktan sonra hayatınızı eskisi gibi sürdürebilirsiniz. Veya dünyayı daha mutlu ve daha iyi bir yer haline getirmek için yürütülen hareketin bir parçası olmayı seçebilirsiniz.

''Tek bir mumdan binlerce mum yakılabilir ve bu yapıldığı zaman mumun hayatı kısalmaz. Aksine, mutluluk paylaştıkça çoğalır. ''

Sevgilerimiz ile

Ortak çalışma arkadaşlarınız,

Pin Akademi

© 2018 Pin Akademi, Tüm hakları saklıdır. Pin Akademi bir Coworkers academy kuruluşudur.