Koçluk Becerileri

koçluk becerileriKoçluk Becerileri eğitiminin amacı:

Koçluk nedir diye küçük bir tanım yapacak olursak; koçluk, insanların içindeki potansiyelin, anlamlı ve önemli amaçlara ulaşmak için ortaya çıkmasını kolaylaştırmaktır. Burada davranışın özüne girmek ve bizde yarattığı etkiyi ölçümlemek gerekmektedir. Bu nedenle değişimin yaratacağı etki birkaç günde veya birkaç haftada gerçekleşmez. Değişmek inanç gerektirir. Küçük değişiklikler ancak zamanla fark edilir duruma gelir. Bu eğitim ile, değişim sürecini ve koçluğun, hem şirketinizdeki hem de kendinizdeki tılsımlı etkisini göreceksiniz.

Koçluk Becerileri eğitiminin size kazandıracakları: 

Dünyada en çok tercih edilen yöntemlerden birisi koçluktur . Bu yöntemler kararlarınızı etkileyecek ve size farkındalık kazandıracak. Karar alma sürecini kısaca özetleyecek olursak:

  1. Sorunu ve hedefleri net bir şekilde belirlemek.
    2. Mümkün olduğunca çok çözüm alternatifi üretmek.
    3. Her alternatifin olası sonuçlarıyla ilgili mümkün olduğunca çok bilgi toplamak.
    4. Her alternatifin olumlu ve olumsuz yanlarını değerlendirdikten sonra en uygun olanını seçmek.

Şunu unutmamak lazım: Hiçbir aksaklık ya da sorun kendi kendine düzelmez. Yolunda gitmeyen hiçbir iş kendi kendine yoluna girmez. Koçluk bu nedenle çağdaş kişiliğin çekirdek becerisi olarak kabul edilmektedir: “Kendisini ve başkalarını geliştirmek." Koçluk sürecinin gerçek anlamda uygulanması, bir kurumda iş sonuçlarını iki katına varacak ölçüde geliştirme potansiyeli taşır. Koçluk ile oluşacak geri dönüşlerin istatistiksel verilerini blog sayfamızda görebilirsiniz.

© 2018 Pin Akademi, Tüm hakları saklıdır. Pin Akademi bir Coworkers academy kuruluşudur.