Motivasyon Eğitimi

motivasyon eğitimi
Motivasyon eğitiminin amacı:

Sizi hayatta motive ne motive eder? Hangi değeriniz sizi ayakta tutuyor? Bu sorulara vereceğiniz cevap çok önemli. Neden mi? “İnsanın hayatta güçlü olması önemli değildir, kendini güçlü hissetmesi önemlidir.” Into the Wild filmindeki bu sözler motivasyonun önemini çok güzel özetliyor. Bu nedenle eğitim; kişinin motivasyon yollarını ve kendisini nelerin yükselttiğini keşfetmesini, kullanacağı yöntemleri, motivasyonunu arttırarak performansını da arttırabileceğini fark etmesini, ve hem sosyal yaşamında hem de iş yaşamında başarı sağlamasını amaçlamaktadır.

Motivasyon eğitiminin kazandırdıkları:

Motivasyonunuzun temel nedenlerini öğreneceksiniz. Motivasyonunuzun değerlerini ortaya çıkaracak ve hayatınızdaki enerji kaybının nerede olduğunu net olarak kavrayacaksınız. Hayat size sıkıcı mı geliyor? Tanımlayamadığınız bir sıkıntı veya sorun var mı? Bunun motivasyon ile nasıl bir bağlantısı var? Bu gibi sorulara cevaplar bulacaksınız. Motivasyonun fizyolojik olarak nasıl oluştuğunu anlayabileceksiniz.

Bugün birçok kişi iş hayatında bu niteliği kaybetmiştir. Fakat siz motivasyonunuzun iş ve sosyal yaşamınızdaki etkisini keşfedeceksiniz. Motivasyon tekniklerini öğrenecek, bu teknikleri performansınızı arttırmak için kullanabileceksiniz. Motivasyonunuzun yaratıcılığınıza olan etkisini deneyimleyeceksiniz.

Sizi sınırlayan inançların farkında olacak, zihninizin yaratıcılığını harekete geçirebileceksiniz. İç motivasyonunuzu harekete geçirerek dış motivasyonunuzu yükseltmeyi öğreneceksiniz.

© 2018 Pin Akademi, Tüm hakları saklıdır. Pin Akademi bir Coworkers academy kuruluşudur.