Satış Eğitimi

satış eğitimi
Satış eğitiminin amacı:

Satışta öncelikle kendinizi daha doğru, detaylı ve objektif olarak tanımanız gerekmektedir. Yeni dünya ekosistemi sizin duygularınıza ve tarzınıza göre bir satış modeli yaratmak üzerine kurulmaktadır. Ayrıca karşınızdaki olası müşteri profilini tahmin etme gücünüzü arttırarak sunumunuzu ona göre şekillendirmeyi sağlamak gerekmektedir. Bu eğitim bu konulardaki farkındalığınızı artırmak üzerine kurulmuştur. 

Satış eğitiminin kazandırdıkları:

Kişiliğimizi oluşturan davranışlar nedir? Hangi davranışlardaki ip uçları satış için ip ucu verir? Bu gibi önemli soruların cevaplarını bulacaksınız. Bu eğitimle kendinizi çok daha doğru ve detaylı tanıma şansınız olacak. Bu sayede satış tarzınızı öğrenmiş olacaksınız. Satış alanındaki güçlü ve geliştirilmesi gereken yanlarınızı tüm detaylarıyla görebileceksiniz. Satışın hangi aşamalarında kendinizi geliştirmeniz gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

Yaratacağımız  farkındalık sayesinde satışta  değerli bir motivasyona sahip olabileceksiniz. Bu bilgiler önce kendinizin sonra da müşterinizin olası profilini anlama ihtimalinizi yükseltecek. Farklı müşteri profillerine neden farklı sunumlar yapmak gereğini öğreneceksiniz. Öğreteceğimiz müşteri tipleriyle ilgili edineceğiniz bilgilerle, karşı tarafa nasıl sunum yapmanız gerektiğini bilecek ve etkin, pratik ve nokta atışı satış yapma ihtimaliniz artacak.

Atölye çalışmaları ile, hangi müşteri profili ne tarz satışçıdan hizmet almaya daha yatkındır sorusunun cevabını bulacaksınız. Satışın aslında bir iş değil, bir oyun olduğunu ve oyunun kurallarını sizin de belirleyebileceğinizi göreceksiniz.

© 2018 Pin Akademi, Tüm hakları saklıdır. Pin Akademi bir Coworkers academy kuruluşudur.